| Brand | Microchip |
| Part Number | MM5451YN |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Supply Current | 10 mA |
| Pin Count | 40 |
| Brand | Microchip |
| Part Number | MM5451YN |
| Mounting Type | Through Hole |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Supply Current | 10 mA |
| Pin Count | 40 |
| Typical Operating Supply Voltage | 5 V, 9 V |
| Dimensions | 51.82 x 13.86 x 3.81 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Digits | 5 |
| Package Type | PDIP |


Have a requirement?
Chat with us