| Brand | Microchip |
| Part Number | TC664EUNTR |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Pin Count | 10 |
| Brand | Microchip |
| Part Number | TC664EUNTR |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Pin Count | 10 |
| Output Configuration | PWM |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | MSOP |
| Typical Switching Frequency | 30 (PWM) Hz |
| Series | TC664 |
| Dimensions | 3.1 x 3.1 x 0.95 mm |

Have a requirement?
Chat with us