| Input Voltage | 90 V – 260 V |
| Model Number | EMR2090 |
| Brand | Microtek |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Warranty | 3 Years |
| Application | Refrigerator Upto 300 Ltrs |













| Input Voltage | 90 V – 260 V |
| Model Number | EMR2090 |
| Brand | Microtek |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Warranty | 3 Years |
| Application | Refrigerator Upto 300 Ltrs |
| Under Voltage Protection | Yes |
| Over Voltage Protection | Yes |
| Color | Red |
| Warranty Type | Warranty |
| WEIGHT | 2.700 kg |
| DIMENSIONS (L W H) | 245x220x130 |

Have a requirement?
Chat with us