| Brand | Murata |
| Part Number | BLA2AAG601SN4D |
| Current Rating | 50 mA |
| Impedance at 100 MHz | 600 Ω |
| Maximum DC Resistance | 1.1 Ω |
| Packaging Type | 0804 (2010 M) |
| Brand | Murata |
| Part Number | BLA2AAG601SN4D |
| Current Rating | 50 mA |
| Impedance at 100 MHz | 600 Ω |
| Maximum DC Resistance | 1.1 Ω |
| Packaging Type | 0804 (2010 M) |
| Type | Chip Ferrite Bead |
| Dimensions | 2 x 1 x 0.5 mm |
| Series | BLA2AAG |
| Application | EMI Suppression Filter, General Use |
| Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us