| Brand | Murata |
| Part Number | BLM18BA470SN1D |
| Current Rating | 300 mA |
| Impedance at 100 MHz | 47 Ω |
| Maximum DC Resistance | 550 mΩ |
| Packaging Type | 0603 (1608 M) |
| Brand | Murata |
| Part Number | BLM18BA470SN1D |
| Current Rating | 300 mA |
| Impedance at 100 MHz | 47 Ω |
| Maximum DC Resistance | 550 mΩ |
| Packaging Type | 0603 (1608 M) |
| Type | Chip Ferrite Bead |
| Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Series | BLM18BA |
| Application | EMI Suppression Filter, High Speed Signal Lines |
| Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us