| Brand | Murata |
| Part Number | BLM18EG121SN1D |
| Current Rating | 2 A |
| Impedance at 100 MHz | 120 Ω |
| Maximum DC Resistance | 40 mΩ |
| Packaging Type | 0603 (1608 M) |
| Brand | Murata |
| Part Number | BLM18EG121SN1D |
| Current Rating | 2 A |
| Impedance at 100 MHz | 120 Ω |
| Maximum DC Resistance | 40 mΩ |
| Packaging Type | 0603 (1608 M) |
| Type | Chip Ferrite Bead |
| Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Series | BLM18EG |
| Application | EMI Suppression Filter, GHz Band General Use (Low DC Resistance Type) |
| Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us