| Brand | Murata |
| Part Number | BLM21PG220SH1D |
| Current Rating | 6 A |
| Impedance at 100 MHz | 22 Ω |
| Maximum DC Resistance | 9 mΩ |
| Packaging Type | 0805 (2012 M) |
| Brand | Murata |
| Part Number | BLM21PG220SH1D |
| Current Rating | 6 A |
| Impedance at 100 MHz | 22 Ω |
| Maximum DC Resistance | 9 mΩ |
| Packaging Type | 0805 (2012 M) |
| Type | Chip Ferrite Bead |
| Dimensions | 2 x 1.25 x 0.85 mm |
| Series | BLM21PG |
| Application | EMI Suppression Filter, Power Supplies |
| Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us