| Brand | Murata |
| Part Number | BLM41PG471SN1L |
| Current Rating | 2 A |
| Impedance at 100 MHz | 470 Ω |
| Maximum DC Resistance | 50 mΩ |
| Packaging Type | 1806 (4516 M) |
| Brand | Murata |
| Part Number | BLM41PG471SN1L |
| Current Rating | 2 A |
| Impedance at 100 MHz | 470 Ω |
| Maximum DC Resistance | 50 mΩ |
| Packaging Type | 1806 (4516 M) |
| Type | Chip Ferrite Bead |
| Dimensions | 4.5 x 1.6 x 1.6 mm |
| Series | BLM41PG |
| Application | Power Supplies |
| Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us