| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Brand | Murata |
| Part Number | CSTCC2M00G56-R0 |
| Load Capacitance | 47 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 3 |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Brand | Murata |
| Part Number | CSTCC2M00G56-R0 |
| Load Capacitance | 47 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 3 |
| Resonance Frequency | 2 MHz |
| Frequency Ageing | ±0.3%/yr |
| Frequency Stability | ±0.4% |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Package Type | Cap Chip |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Resonance Resistance | 80 Ω |
| Dimensions | 7.2 x 3 x 1.75 mm |

Have a requirement?
Chat with us