| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Brand | Murata |
| Part Number | CSTCE16M0V51-R0 |
| Load Capacitance | 5 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Brand | Murata |
| Part Number | CSTCE16M0V51-R0 |
| Load Capacitance | 5 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Resonance Frequency | 16 MHz |
| Frequency Ageing | ±0.2% |
| Frequency Stability | ±0.3% |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mode of Oscillation | Expander |
| Dimensions | 3.2 x 1.3 x 0.9 mm |


Have a requirement?
Chat with us