| Brand | Murata |
| Part Number | CSTLS10M0G53-B0 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pin Count | 3 |
| Resonance Frequency | 10 MHz |
| Brand | Murata |
| Part Number | CSTLS10M0G53-B0 |
| Load Capacitance | 15 pF |
| Mounting Type | Through Hole |
| Pin Count | 3 |
| Resonance Frequency | 10 MHz |
| Frequency Tolerance | ±0.5% |
| Dimensions | 8 x 3 x 5.5 mm |
| Maximum Operating Temperature | +80°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Package Type | CSTLS |
| Mode of Oscillation | Shear |
| Resonance Resistance | 25 Ω |

Have a requirement?
Chat with us