| Brand | Murata |
| Part Number | DE2B3KY471KA3BM02F |
| Capacitance | 470 pF |
| Dielectric | B |
| Voltage | 250 Vrms |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Brand | Murata |
| Part Number | DE2B3KY471KA3BM02F |
| Capacitance | 470 pF |
| Dielectric | B |
| Voltage | 250 Vrms |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Suppression Class | X1, Y2 |
| Dimensions | 7 (Dia.) x 5 mm |
| Dielectric Material Family | Ceramic |
| Series | DE2 |
| Temperature Coefficient | ±10% |

Have a requirement?
Chat with us