| Brand | Murata |
| Part Number | DEBB33F471KP3A |
| Capacitance | 470 pF |
| Dielectric | B |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 3.15 kV dc |
| Brand | Murata |
| Part Number | DEBB33F471KP3A |
| Capacitance | 470 pF |
| Dielectric | B |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage | 3.15 kV dc |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Tolerance | ±10% |
| Depth | 6 mm |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Series | DEB |
| Temperature Coefficient | ±10% |
| Length | 7 mm |
Have a requirement?
Chat with us