| Tolerance | ±5% |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Packaging Type | 1005 |
| Maximum DC Current | 150 mA |
| Maximum DC Resistance | 1.6 Ω |
| Inductance | 82 nH |
| Tolerance | ±5% |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Packaging Type | 1005 |
| Maximum DC Current | 150 mA |
| Maximum DC Resistance | 1.6 Ω |
| Inductance | 82 nH |
| Part Number | LQG15HN82NJ02D |
| Brand | Murata |
| Minimum Quality Factor | 8 |
| Moulded | Yes |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 1 x 0.5 x 0.5 mm |
| Series | LQG15HN |
| Maximum Self Resonant Frequency | Minimum of 600 MHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Non-Magnetic Ceramic |
Have a requirement?
Chat with us