| Brand | Murata |
| Part Number | LQM18FN100M00D |
| Inductance | 10 μH |
| Maximum DC Resistance | 900 mΩ |
| Maximum DC Current | 50 mA |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Brand | Murata |
| Part Number | LQM18FN100M00D |
| Inductance | 10 μH |
| Maximum DC Resistance | 900 mΩ |
| Maximum DC Current | 50 mA |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.8 mm |
| Series | LQM18N |
| Maximum Self Resonant Frequency | 30 MHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ferrite |
Have a requirement?
Chat with us