| Brand | Murata |
| Part Number | LQM2HPNR56ME0L |
| Inductance | 560 nH |
| Maximum DC Resistance | 75 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.5 A |
| Packaging Type | 1008 (2520M) |
| Brand | Murata |
| Part Number | LQM2HPNR56ME0L |
| Inductance | 560 nH |
| Maximum DC Resistance | 75 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.5 A |
| Packaging Type | 1008 (2520M) |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 2.5 x 2 x 0.7 mm |
| Series | LQM2HP_E0 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 70 MHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us