| Brand | Murata |
| Part Number | LQM31PN4R7M00L |
| Inductance | 4.7 μH |
| Maximum DC Resistance | 375 mΩ |
| Maximum DC Current | 700 mA |
| Packaging Type | 1206 (3216M) |
| Brand | Murata |
| Part Number | LQM31PN4R7M00L |
| Inductance | 4.7 μH |
| Maximum DC Resistance | 375 mΩ |
| Maximum DC Current | 700 mA |
| Packaging Type | 1206 (3216M) |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.85 mm |
| Series | LQM31P_00 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 25 MHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us