| Tolerance | ±3% |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Packaging Type | 603 |
| Maximum DC Current | 250 mA |
| Brand | Murata |
| Part Number | LQP03TQ8N2H02D |
| Tolerance | ±3% |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Packaging Type | 603 |
| Maximum DC Current | 250 mA |
| Brand | Murata |
| Part Number | LQP03TQ8N2H02D |
| Inductance | 8.2 nH |
| Maximum DC Resistance | 650 mΩ |
| Minimum Quality Factor | 17 |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Dimensions | 0.6 x 0.3 x 0.3 mm |
| Series | LQP03TQ |
| Maximum Self Resonant Frequency | 7100 MHz |

Have a requirement?
Chat with us