| Tolerance | ±0.05 nH |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Packaging Type | 0402 (1005M) |
| Maximum DC Current | 190 mA |
| Maximum DC Resistance | 400 mΩ |
| Inductance | 3.2 nH |
| Tolerance | ±0.05 nH |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Packaging Type | 0402 (1005M) |
| Maximum DC Current | 190 mA |
| Maximum DC Resistance | 400 mΩ |
| Inductance | 3.2 nH |
| Part Number | LQP15MN3N2W02D |
| Brand | Murata |
| Minimum Quality Factor | 13 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 1 x 0.5 x 0.35 mm |
| Series | LQP15M |
| Maximum Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ferrite |

Have a requirement?
Chat with us