| Tolerance | ±0.2 nH |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Maximum DC Current | 200 mA |
| Maximum DC Resistance | 500 mΩ |
| Inductance | 3.9 nH |
| Tolerance | ±0.2 nH |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Packaging Type | 0603 (1608M) |
| Maximum DC Current | 200 mA |
| Maximum DC Resistance | 500 mΩ |
| Inductance | 3.9 nH |
| Part Number | LQP18MN3N9C02D |
| Brand | Murata |
| Minimum Quality Factor | 17 |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.5 mm |
| Series | LQW18F |
| Maximum Self Resonant Frequency | 5.9 GHz |
| Inductor Construction | Multilayer |
| Core Material | Ceramic |

Have a requirement?
Chat with us