| Brand | Murata |
| Part Number | MDT2520-ACN1R5M |
| Inductance | 1.5 μH |
| Maximum DC Resistance | 95 mΩ |
| Maximum DC Current | 2.05 A |
| Packaging Type | 1008 (2520M) |
| Brand | Murata |
| Part Number | MDT2520-ACN1R5M |
| Inductance | 1.5 μH |
| Maximum DC Resistance | 95 mΩ |
| Maximum DC Current | 2.05 A |
| Packaging Type | 1008 (2520M) |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Tolerance | ±20% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 2.5 x 2 x 1.2 mm |
| Series | MDT2520 |
| Inductor Construction | Multilayer |

Have a requirement?
Chat with us