| Brand | Murata |
| Part Number | OKI-78SR-12/1.0-W36E-C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 1 A |
| Load Regulation | ±0.25% |
| Package | TO-220 |
| Brand | Murata |
| Part Number | OKI-78SR-12/1.0-W36E-C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Output Current | 1 A |
| Load Regulation | ±0.25% |
| Package | TO-220 |
| Line Regulation | ±0.25% |
| Input Voltage | 24 V dc |
| Width | 10 mm |
| Depth | 17.6 mm |
| Length | 11.9 mm |
| Output Voltage | 12 V dc |
| Number of Outputs | 1 |
| Minimum Temperature | -40°C |
| Ripple And Noise | 75 mV Pk-Pk |
| Maximum Temperature | +85°C |
| Efficiency | 95.3% |
| Switching Frequency Range | 500 kHz |
| Maximum Input Current | 530 mA |
| Power Rating | 12 W |
| MTBF | 78700000 h |
| Power Signal Conversion Type | DC-DC |
| Weight | 4.5 g |
| Series | OKI-78SR |
| Allowed Circuit Configurations | Parallel |
| Rated Output Power | 12 W |

Have a requirement?
Chat with us