| Brand | Murata Power Solutions |
| Part Number | 12RS224C |
| Inductance | 220 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 290 mΩ |
| Brand | Murata Power Solutions |
| Part Number | 12RS224C |
| Inductance | 220 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 290 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.1 A |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 10.5 (Dia.) x 10.5 mm |
| Series | 1200RS |
| Tolerance | ±15% |
| Lead Pitch | 5 mm |

Have a requirement?
Chat with us