| Brand | Murata Power Solutions |
| Part Number | 1447508C |
| Inductance | 4.7 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 1.436 Ω |
| Brand | Murata Power Solutions |
| Part Number | 1447508C |
| Inductance | 4.7 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum DC Resistance | 1.436 Ω |
| Maximum DC Current | 800 mA |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 26.8 x 25.9 x 20 mm |
| Series | 1400 |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Pitch | 23.1 mm |
| Minimum Quality Factor | 65 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 500 kHz |

Have a requirement?
Chat with us