| Brand | Murata Power Solutions |
| Part Number | 22R473C |
| Inductance | 47 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Maximum DC Resistance | 220 mΩ |
| Brand | Murata Power Solutions |
| Part Number | 22R473C |
| Inductance | 47 μH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Maximum DC Resistance | 220 mΩ |
| Maximum DC Current | 770 mA |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Series | 2200R |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Pitch | 3 mm |
| Minimum Quality Factor | 50 |
| Maximum Self Resonant Frequency | 10.9 MHz |

Have a requirement?
Chat with us