| Brand | Murata Power Solutions |
| Part Number | 51105C |
| Inductance | 1 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 38 mΩ |
| Brand | Murata Power Solutions |
| Part Number | 51105C |
| Inductance | 1 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 38 mΩ |
| Maximum DC Current | 3.3 A |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 21.75 x 10 x 24 mm |
| Series | 5100 |
| Lead Pitch | 12.7 mm |

Have a requirement?
Chat with us