| Brand | Murata Power Solutions |
| Part Number | 52106C |
| Inductance | 10 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 193 mΩ |
| Brand | Murata Power Solutions |
| Part Number | 52106C |
| Inductance | 10 mH |
| Mounting Type | Radial |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum DC Resistance | 193 mΩ |
| Maximum DC Current | 1.7 A |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Dimensions | 26.25 x 16.3 x 41 mm |
| Series | 5200 |
| Lead Pitch | 20.32 mm |

Have a requirement?
Chat with us