| Brand | New Japan Radio |
| Part Number | NJM2149R-TE1 |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Single |
| Brand | New Japan Radio |
| Part Number | NJM2149R-TE1 |
| Amplifier Type | Class-AB |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 8 |
| Power Supply Type | Single |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Output Type | 1 Channel Mono |
| Typical Single Supply Voltage | 3 V, 5 V |
| Package Type | VSP |
| Application | Speaker |
| Dimensions | 2.9 x 2.8 x 1.1 mm |
| Input Signal Type | Differential |
| Maximum Power | 0.25 W @ 32 Ω |



Have a requirement?
Chat with us