| Brand | New Japan Radio |
| Part Number | NJU3730R-TE1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Function | Shift Register |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Dimensions | 2.9 x 2.8 x 1.1 mm |
| Brand | New Japan Radio |
| Part Number | NJU3730R-TE1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Function | Shift Register |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Dimensions | 2.9 x 2.8 x 1.1 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.4 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number Of Elements | 1 |
| Operation Mode | Serial to Parallel |
| Package Type | VSP |
| Pin Count | 8 |

Have a requirement?
Chat with us