| Brand | New Japan Radio |
| Part Number | NJU6368AF1-TE1 |
| Load Capacitance | 50 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Brand | New Japan Radio |
| Part Number | NJU6368AF1-TE1 |
| Load Capacitance | 50 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Height | 1.1 mm |
| Length | 2.9 mm |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Symmetry | 0.55 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.7 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Output Frequency | 50 MHz |
| Output Level | CMOS |
| Package Type | SOT-23 |
| Width | 1.6 mm |

Have a requirement?
Chat with us