| Brand | Nexperia |
| Part Number | 74AUP1G74DC,125 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Family | AUP |
| Logic Function | D Type |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Brand | Nexperia |
| Part Number | 74AUP1G74DC,125 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Family | AUP |
| Logic Function | D Type |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Propagation Delay Time | 23.5 ns @ 30 pF |
| Dimensions | 2.1 x 2.4 x 0.85 mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 0.8 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Output Type | Single Ended |
| Package Type | VSSOP |
| Pin Count | 8 |
| Propagation Delay Test Condition | 30 pF |

Have a requirement?
Chat with us