| Brand | Nexperia |
| Part Number | PBSS4032NT,215 |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Frequency | 100 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 1.1 W |
| Brand | Nexperia |
| Part Number | PBSS4032NT,215 |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Frequency | 100 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 1.1 W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 3 |
| Dimensions | 3 x 1.4 x 1.1 mm |
| Maximum Base Emitter Saturation Voltage | 0.95 V |
| Maximum Collector Base Voltage | 30 V |
| Maximum Collector Emitter Saturation Voltage | 320 mV |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 30 V |
| Maximum DC Collector Current | 2.6 A |
| Maximum Emitter Base Voltage | 5 V |
| Minimum DC Current Gain | 100 |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package Type | SOT-23 |
| Transistor Configuration | Single |

Have a requirement?
Chat with us