| Brand | NXP |
| Part Number | BB131,115 |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Reverse Voltage | 30 V |
| Minimum Diode Capacitance | 8 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Brand | NXP |
| Part Number | BB131,115 |
| Minimum Diode Capacitance | 8 pF |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package Type | SOD-323 |
| Dimensions | 1.8 x 1.35 x 1.05 mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Reverse Voltage | 30 V |
| Diode Configuration | Single |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Minimum Tuning Ratio | 12 |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Pin Count | 2 |
| Tuning Ratio Test Condition | 0.5 →28 V |

Have a requirement?
Chat with us