| Brand | NXP |
| Part Number | BFG35,115 |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Frequency | 4000 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Maximum Power Dissipation | 1 W |
| Brand | NXP |
| Part Number | BFG35,115 |
| Transistor Type | NPN |
| Maximum Operating Frequency | 4000 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Maximum Power Dissipation | 1 W |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 4 |
| Dimensions | 1.7 x 6.7 x 3.7 mm |
| Maximum Collector Base Voltage | 25 V |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 18 V |
| Maximum DC Collector Current | 150 mA |
| Maximum Emitter Base Voltage | 2 V |
| Minimum DC Current Gain | 25 |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package Type | SOT-223 (SC-73) |
| Transistor Configuration | Single |

Have a requirement?
Chat with us