

| Brand | NXP |
| Part Number | BFT92W,115 |
| Transistor Type | PNP |
| Maximum Operating Frequency | 4000 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 300 mW |
| Brand | NXP |
| Part Number | BFT92W,115 |
| Transistor Type | PNP |
| Maximum Operating Frequency | 4000 MHz |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Maximum Power Dissipation | 300 mW |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 3 |
| Dimensions | 1 x 2.2 x 1.35 mm |
| Maximum Collector Base Voltage | 20 V |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 15 V |
| Maximum DC Collector Current | 25 mA |
| Maximum Emitter Base Voltage | 2 V |
| Minimum DC Current Gain | 20 |
| Minimum Operating Temperature | -65°C |
| Number of Elements per Chip | 1 |
| Package Type | SOT-323 (SC-70) |
| Transistor Configuration | Single |


Have a requirement?
Chat with us