| Brand | NXP |
| Part Number | TEA1750T/N1/DG,518 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Dimensions | 10 x 4 x 1.45 mm |
| Brand | NXP |
| Part Number | TEA1750T/N1/DG,518 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Operating Temperature | +150°C |
| Dimensions | 10 x 4 x 1.45 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | SOIC |

Have a requirement?
Chat with us