| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | CAT4002ASD-GT3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Supply Current | 25 mA |
| Number of Segments | 2 |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | CAT4002ASD-GT3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Maximum Supply Current | 25 mA |
| Number of Segments | 2 |
| Pin Count | 6 |
| Typical Operating Supply Voltage | 6 V |
| Current Accuracy | ±1% |
| Dimensions | 2.2 x 1.35 x 1 mm |
| Matching | ±1% |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | SC-70 |


Have a requirement?
Chat with us