| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | CAT4237TD-GT3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Supply Current | 1.5 mA |
| Number of Segments | 8 |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | CAT4237TD-GT3 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Supply Current | 1.5 mA |
| Number of Segments | 8 |
| Pin Count | 5 |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.8 → 5.5 V |
| Dimensions | 2.9 x 2.8 x 0.9 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | TSOT-23 |

Have a requirement?
Chat with us