| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | FUSB302BMPX |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Rate | 5 Gbit/s |
| Pin Count | 14 |
| Protocols Supported | USB |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | FUSB302BMPX |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Data Rate | 5 Gbit/s |
| Pin Count | 14 |
| Protocols Supported | USB |
| Automotive Standard | AEC-Q100 |
| Dimensions | 2.5 x 2.5 x 0.725 mm |
| Maximum Operating Temperature | 85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | MLP |
| Power Supply Type | Dual |
| Typical Dual Supply Voltage | 3.3 V, 5 V |

Have a requirement?
Chat with us