| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | ISL9V5045S3ST |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 3 |
| Transistor Configuration | Single |
| Channel Type | N |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | ISL9V5045S3ST |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 3 |
| Transistor Configuration | Single |
| Channel Type | N |
| Dimensions | 10.67 x 9.65 x 4.83 mm |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 505 V |
| Maximum Continuous Collector Current | 51 A |
| Maximum Gate Emitter Voltage | ±14 V |
| Maximum Operating Temperature | +175°C |
| Maximum Power Dissipation | 300 W |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | D2PAK (TO-263) |


Have a requirement?
Chat with us