| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | LV8075LP-TE-L-E |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Motor Type | Brushed DC |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | LV8075LP-TE-L-E |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Motor Type | Brushed DC |
| Pin Count | 16 |
| Output Configuration | Full Bridge |
| Dimensions | 2.6 x 2.6 x 0.8 mm |
| Inverter Power Rating | 0.7 W |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 5 V |
| Maximum IGBT Collector Current | 0.5 A |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Package Type | VCT |

Have a requirement?
Chat with us