| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | MC100LVEP111FAG |
| Input Signal Type | ECL, HSTL, PECL |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.8 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 32 |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | MC100LVEP111FAG |
| Input Signal Type | ECL, HSTL, PECL |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.8 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 32 |
| Operation Mode | Differential, Single Ended |
| Output Logic Level | ECL, PECL |
| Dimensions | 7 x 7 x 1.45 mm |
| Package Type | LQFP |
| Logic Family | ECL |
| Logic Function | Clock Driver |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | -2.375 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Clock Inputs | 2 |

Have a requirement?
Chat with us