| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | MC14013BDTR2G |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Family | CMOS |
| Logic Function | D Type |
| Maximum Operating Supply Voltage | 18 V |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | MC14013BDTR2G |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Family | CMOS |
| Logic Function | D Type |
| Maximum Operating Supply Voltage | 18 V |
| Maximum Propagation Delay Time | 350 ns |
| Dimensions | 5.1 x 4.5 x 1.05 mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 V |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Number of Elements per Chip | 2 |
| Output Type | High/Low |
| Package Type | TSSOP |
| Pin Count | 14 |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |
| Set/Reset | Yes |
| Triggering Type | Positive Edge |

Have a requirement?
Chat with us