| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | MC14569BDWG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Counter Type | Divide-By-N |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Logic Family | CMOS |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | MC14569BDWG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Counter Type | Divide-By-N |
| Direction Type | Uni-Directional |
| Logic Family | CMOS |
| Logic Function | Counter |
| Maximum Operating Supply Voltage | 18 V |
| Dimensions | 10.45 x 7.6 x 2.4 mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | -0.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Number Of Elements | 2 |
| Number of Stages | 4 |
| Operation Mode | Serial/Parallel |
| Package Type | SOIC W |
| Pin Count | 16 |

Have a requirement?
Chat with us