| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | MC74HC4060ADTG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6 V |
| Dimensions | 5.1 x 4.5 x 1.05 mm |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | MC74HC4060ADTG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 16 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 6 V |
| Dimensions | 5.1 x 4.5 x 1.05 mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Package Type | TSSOP |


Have a requirement?
Chat with us