| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | NB3H83905CDTG |
| Input Signal Type | LVCMOS |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.465 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 16 |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | NB3H83905CDTG |
| Input Signal Type | LVCMOS |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.465 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Pin Count | 16 |
| Operation Mode | Single Ended |
| Output Logic Level | LVCMOS, LVTTL |
| Dimensions | 5.1 x 4.5 x 1.05 mm |
| Package Type | TSSOP |
| Logic Family | LVCMOS, LVTTL |
| Logic Function | Clock, Fanout Buffer |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.6 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number of Clock Inputs | 1 |

Have a requirement?
Chat with us