| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | NC7ST32P5X |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Function | OR |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Pin Count | 5 |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | NC7ST32P5X |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Function | OR |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Pin Count | 5 |
| Logic Family | TinyLogic HST |
| Number of Inputs per Gate | 2 |
| Dimensions | 2 x 1.25 x 0.9 mm |
| Input Type | TTL |
| Maximum High Level Output Current | -2 mA |
| Maximum Low Level Output Current | 2 mA |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 31 ns @ 50 pF |
| Minimum Operating Supply Voltage | 4.5 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number Of Elements | 1 |
| Output Type | CMOS, NMOS |
| Package Type | SC-70 |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |

Have a requirement?
Chat with us