| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | NC7SZ08M5 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Function | AND |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Pin Count | 5 |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | NC7SZ08M5 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Logic Function | AND |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Pin Count | 5 |
| Number of Inputs per Gate | 2 |
| Dimensions | 3 x 1.7 x 1.3 mm |
| Input Type | CMOS |
| Maximum High Level Output Current | -32 mA |
| Maximum Low Level Output Current | 32 mA |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 5.5 ns |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Number Of Elements | 1 |
| Package Type | SOT-23 |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |

Have a requirement?
Chat with us