| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | NCP81246MNTXG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Switching Frequency | 750 kHz |
| Pin Count | 52 |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | NCP81246MNTXG |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Switching Frequency | 750 kHz |
| Pin Count | 52 |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Dimensions | 6 x 6 x 0.95 mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | QFN |

Have a requirement?
Chat with us