| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | STK534U363C-E |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 450 V |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Motor Type | AC Induction |
| Brand | ON Semiconductor |
| Part Number | STK534U363C-E |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 450 V |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Motor Type | AC Induction |
| Pin Count | 29 |
| Output Configuration | Single Ended |
| Minimum Operating Supply Voltage | 0 V |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Package Type | SIP |
| Typical Switching Frequency | 20 kHz |
| Series | STK |
| Configuration | 3 Phase |
| Dimensions | 44 x 26.5 x 5.5 mm |
| Inverter Power Rating | 31.2 W |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 600 V |
| Maximum Output Current | ±10 A |

Have a requirement?
Chat with us